Videoyhteydet torstaikoulutuksiin

Päihdelääketieteen yhdistyksen torstaikoulutuksia seurataan yhtäaikaa ympäri Suomea, alla mainittujen videoneuvotteluyhteyksien kautta. Puhuja sijaitsee Helsingissä (Ratamestarinkatu 7 A). Kysymyksiä ja kommentteja kuullaan lopuksi kaikilta paikkakunnilta. Osallistuminen ei vaadi ennakkoilmoittautumista.

Tekninen toteutus -sivu neuvoo paikkakuntia videoyhteyden muodostamisessa.
 

  1. Helsinki, A-klinikkasäätiö
    Ratamestarinkatu 7 A, 3. krs.

    Yhteyshenkilö: Kaarlo Simojoki, kaarlo.simojoki(at)a-klinikka.fi, puh 040 5375707.
    Tekniset yhteyshenkilöt: Kaj Askolin, kaj.askolin(at)a-klinikka.fi puh 045-1393700.

    Varalla Totti Nykvist, totti.nykvist(at)a-klinikka.fi puh 050-5767102
    tai Henri Knaappila henri.knaappila(at)a-klinikka.fi puh 050-5671835 
     

  2. Tampereen yliopiston lääketieteen laitos

    Tampere, Sisä-Suomen palvelualue / A-klinikkasäätiö

    UUSI SIJAINTI: Tampere hallinto, Sumeliuksenkatu 13 A 5 2krs., Tampere

     

    Yhteyshenkilö: Mia Nyberg, mia.nyberg(at)a-klinikka.fi, puh. 045 657 9684.

    Tekninen yhteyshenkilö: Mia Nyberg, 045 657 9684.

  3. Oulun yliopistollinen sairaala, psykiatrian klinikka
    Peltolantie 17, PT1 rakennus (hallintorakennus), Neuvotteluhuone 121

    Yhteyshenkilöt: Jani Moisala, jani.moisala(at)ppshp.fi, puh (08) 315 6910, ja Niina Keränen, niina.keranen(at)ppshp.fi, puh (08) 315 6642.
     

  4. Kuopion yliopistollinen sairaala, Puijon sairaala, yleissairaalapsykiatria
    Puijonlaaksontie 2, rak 5, 6 krs. neuvotteluhuone

    Yhteyshenkilöt: Tanja Carrassi tanja.carrassi(at)kuh.fi 044 711 3099. 
    Varalla Osmo Niskanen osmo.niskanen(at)kuh.fi puh 044 717 5217, tai Kari Salke Kari.Salke(at)kuh.fi 044-7172963. 
    Tekninen yhteyshenkilö varalla: Lauri Leussu puh (017) 175 231 
     

  5. Turun yliopistollinen keskussairaala, psykiatrian klinikka
    Uusi sijainti: VSSHP Addiktiopoliklinikka rak 11 b 2. kerros. ''Puuluentosali''

    Yhteyshenkilöt: Kai Silfver, kai.silfver(at)tyks.fi, puh. (02) 313 2741, tai Minski Niemi minski.niemi(at)tyks.fi

  6. Jyväskylän Sovatek-säätiön päihdepalvelut
    Sovatek Kyllön palvelukeskus, Keskussairaalantie 20B, Jyväskylä. Jussin neuvotteluhuone

    Yhteyshenkilö: Jari Juusela, 014 266 7010, jari.juusela(at)sovatek.fi
    Tekninen yhteyshenkilö: Timo Järvenpää timo.jarvenpaa(at)sovatek.fi, puh 014 333 7000

  7. Järvenpään sosiaalisairaala
    Kuusitie 36, 04480 Haarajoki

    Yhteyshenkilö: Antti Weckroth, antti.weckroth(at)a-klinikka.fi, puh 050 4300542
    Tekninen yhteyshenkilö: Pasi Riekkinen pasi.riekkinen(at)a-klinikka.fi, puh 050 5137876 
     

  8. Joensuun Riippuvuuspoliklinikka
    PKSSK/Riippuvuuspoliklinikka, Joensuu. Tikkamäentie 16, Talo 8, 5. kerros.

    Toimiston puh 050-3412412
    Yhteyshenkilö: Helene Hämäläinen helene.hamalainen@pkssk.fi 
    Tekniset yhteyshenkilöt: Antti Meriläinen antti.merilainen(at)pttk.fi
     

  9. Kouvolan A-klinikkatoimi
    Oikokatu 2 B, 2. kerros

    Yhteyshenkilö: Jani Korpela, jani.korpela(at)a-klinikka.fi, puh 040 6612944