Jäsen: tervetuloa vuosikokoukseen!

18.4.2024

Päihdelääketieteen yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous järjestetään Triplassa tiistaina 14.5.2024 klo 18. Vuosikokousta edeltää vuoden 2023 päihdelääkäri Atte Virolaisen esitys koskien päihdelääkärinä toimimista some-maailmassa. Vuosikokoukseen osallistuneille on tarjolla illallinen klo 19.30 alkaen.

Vuosikokouksessa käsitellään yhdistyksen toimintakertomus kuluneelta toimintavuodelta ja toimintasuunnitelma tulevalle vuodelle. Varainhoitaja esittelle vuosikokoouksessa yhdistyksen tilinpäätöksen ja talousarvion. Vuosikokouksessa tulee käsiteltäväksi myös sääntömuutoksia. Hallituksen puheenjohtajan ollessa erovuoroinen, vuosikokouksessa valitaan yhdistyksen  hallitukselle uusi puheenjohtaja. Hallitukseen valitaan erovuorojen vuoksi enintään kaksi uutta jäsentä ja tarvittaessa enintään kaksi varajäsentä.

Nähtäväksi jäsensivustolle ennen vuosikokousta:

  • esityslista
  • toimintakertomus liitteineen toimintavuodelta 2023-24
  • toimintasuunnitelma toimintavuodelle 2024-25