Päihdelääketieteen yhdistyksen sääntömääräinen vuosikokous 19.5.2022

11.4.2022

Vuosikokous järjestetään hybridimuotoisena torstaina 19.5.2022 klo 18 alkaen Sokos Hotel Triplassa. Vuosikokoukseen ovat tervetulleita kaikki Päihdelääketieteen yhdistys ry:n jäsenet. Vuosikokouksen jälkeen on tarjolla illallinen.

Tämä on linkki vuosikokoukseen (vain jäsenille) 

Edeltävästi klo 17-17.45 yhdistyksen jäsenillä on mahdollisuus päästä kuulemaan Vuoden päihdelääkäri Antti Mikkosen esitys Alkoholiriippuvuuden lääkehoidon tulevaisuus – farmakogenomiikkaa, psykedeelejä ja aivostimulaatiota. 

Tämä on linkki luennolle

Kokouskutsu on lähetetty jäsenille heidän ilmoittamaan sähköpostiosoitteeseen. Yhdistyksen toimintakertomus menneeltä toimintavuodelta ja toimintasuunnitelma tulevalle toimintavuodelle ovat luettavissa alla.